Uudis14 November 2016

Aasta liberaal 2016 MTÜ Ärikatel

Liberalismi Akadeemia kuulutas laupäeva õhtul välja Aasta Liberaali 2016, kelleks valiti noortele finantshariduse ja ettevõtluse alaseid koolitusi korraldav MTÜ Ärikatel.

Auhinna andis üle Eesti endine peaminister ja Euroopa Komisjoni volinik Siim Kallas. Auhinna võttis vastu Ärikatla tegevjuht Aksel Kirikal, kelle sõnul on see suur tunnustus Eesti suurimale noorte ettevõtlus- ja finantsharidust pakkuvale mittetulundusühingule.

“Ärikatla eesmärk on julgustada noori äri tegema, investeerima ning ennast harima. Selle eelduseks on ka riigi poolt äri soodustav keskkond, kuhu ei kuulu astmeline tulumaks, finantstehingute maksustamine ega ettevõtete tulude maksustamine reinvesteeritud kasumilt.  Taolised muudatused oleks ohtlikud ja pärsivad majandust ja noorte ettevõtlikust,” rääkis Kirikal auhinna vastuvõtmisel ootustest riigile.

Ärikatel on 2009. Aastast alatest korraldanud 130 üritust 7300 inimesele. Mittetulundusühingu koolitustelt on inspiratsiooni saanud paljude teiste hulgas Markus Villigi Taxify, üle Eesti koolitusi korraldav Investeerimisklubi ja kommunikatsiooniettevõte Verba. 

Aasta Liberaali tiitlit anti välja kuuendat korda. Eelmised võitjat on Jürgen Ligi, Anvar Samost, Kalev Kukk, Vanurite- Enesabi- ja Nõustamisühing, Madis Habakuk ja Siim Kallas.