Euroopa kõige progressiivsema suhtumisega riigid

Euroopas elades on väga kerge unustada, kuivõrd liberaalne on meie keskkond ning kuivõrd lihtne on Euroopas oma eluga edasi jõuda, ükskõik, kas esindada vähemust või mitte.

Mitmed Euroopa riigid on aga teiste hulgast rohkem esile tõusnud oma liberaalsuse ja progressiivsuse poolest. Alljärgnevalt toome välja mõned sellised riigid.

1. Holland

Holland on juba aastaid silma jäänud oma progressiivsuse poolest, olles esimene maailm, kus lubati samasoolised abielud ning ka soolise võrdsuse poolest on Holland üks tippudest. Ka keskkonnaküsimused pole riigile probleemiks, rääkimata jõukusest ja üldisest elukvaliteedist. Holland lihtsalt vallutab kõiki edetabeleid!

2. Belgia

Ka Belgia on muljetavaldavate tulemustega soolise võrsuse osas, kuid on jäänud silma ka soodsa kinnisvara poolest, mistõttu on inimeste elujärg ka märkimisväärselt parem. Riik on tuntud poliitilise aktiivsuse ja üldise kõrge elukvaliteedi poolest.

3. Prantsusmaa

Prantsusmaa on küll üks Euroopa suurimaid riike, kuid pole veel sugugi niivõrd heal tasemel, kui mõned teised selle nimistu liikmed. Siiski aga on Prantsusmaa silma jäänud oma jõukuse, poliittegevuse ja keskkonnapoliitika poolest.

4. Portugal

Portugal ei pruugi küll olla nii rikas kui teised riigid selles nimistus ning inimeste üldine maksejõud on pisut madalam, kuid mis puudutab haridust ja inimeste tolerantsi vähemuste suhtes, on tegemist ühe parima riigiga. Portugali üks suurimaid saavutusi on narkootikumide kasutamise dekriminaliseerimine, mis muutis tegelikult riigis narkootikumide tarvitamise määra madalamaks. See on vaid üks paljudest näidetest selle kohta, kuivõrd liberaalse riigiga tegemist on.

5. Taani

Taani on tihti tituleeritud maailma kõige õnnelikumaks riigiks, kuna taanlaste eluolud on lihtsalt võrreldamatult head. Taanlased austavad oma kaasmaalaseid, ühiskonnas ollakse väga aktiivsed, keskkonna eest hoolitakse hästi ning elukvaliteet on üleüldiselt üks maailma parimaid.

6. Šveits

Šveits on üks maailma rikkamaid riike, mis nähtub selgelt ka kõrgetes hindades. Üllatuslikult aga ei kurda kohalikud inimesed sugugi selle üle, et hinnad oleksid kõrged, kuna ka palgad on kõrged ning üldiselt on rahvas jõukas. Lisaks jõukusele on riik üsna liberaalsete vaadetega ning ka keskkonnaindeksi poolest on riik tippude hulgas.

7. Rootsi

Rootsi on juba kümneid aastaid olnud teistele riikidele eeskujuks, kuna Rootsi jaoks on üks suurimaid eesmärke sooline võrdsus, mis on suuremas osas ka saavutatud. Rootsi on lausa neljandal kohal kogu maailmas soolise võrdsuse osas ning ka pressivabadus on riigis kõrgelt hinnas.

8. Soome

Meie põhjanaaber Soome on pidevalt saavutanud kõrgeid kohti sotsiaalse progressi indeksi osas, eriti, kui asi puudutab tervist ja turvalisust. Soome on finantsiliselt jõukas ja teadatuntult ka üks kõige progressiivsemate vaadetega riike, mis on ühtlasi üks põhjustest, miks paljud eestlased võtavad põhja poole tee.

9. Island

Island on küll imepisike, kuid jõukas ja väga avatud vaadetega riik, kus kellelegi ei vaadata viltu. Riik on pidevalt edetabelite tipus nii oma üldise elukvaliteedi poolest kui ka innovaatiliste energialahenduste poolest, olles tuntud oma vulkaanilise energia tõttu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga