Uudis08 Märts 2018

Vabaduse mõtte hoidja on Paul-Eerik Rummo

Liberalismi Akadeemia andis Tallinnas hotellis Hilton toimunud konverentsil Vabaduse mõtte hoidja tiitli pikaaegsele Reformierakonna liikmele Paul-Eerik Rummole.

“Liberalism põhineb vabadusel. Vabaduse ideaali ei tohi kaotada ka igapäevapoliitikat tehes. Poliitikas ja elus tuleb ideaalide hoidmisel rakendada taktikat ja tarkust ühelt poolt nii, et aade ei muutuks instrumendiks ja teisalt nõnda, et kõik asjad saaksid ära tehtud teadmises, et need lähtuvad sellest ideaalist,” rääkis Rummo konverentsil tehtud videopöördumises. Kuidas pidada silmas aadet ja otsused hästi ära teha, on tema sõnul igapäevane ja igavene väljakutse ja põhiküsimus. “See ei ole kerge, aga siiski võimalik. Vabaduse aadet tuleb meil liberaalidena meeles pidada ja kogu maailma teadvuses hoida, mis aga ei tähenda vaid suuresõnalist vabaduse kuulutamist,” ütles Rummo. 

Varem on Liberalismi Akadeemia seitse aastat valinud Aasta liberaali. Esimese tiitli sai Jürgen Ligi, 2011. aastal Anvar Samost, 2012. aastal Kalev Kukk, 2013. aastal Vanurite eneseabi- ja nõustamisühing, 2014. aastal Madis Habakuk, 2015. aastal Siim Kallas ja aastal 2016 MTÜ Ärikatel. Kuna viimase aasta jooksul ei ole liberalismiga Eestis asjad läinud just paremuse poole, asendab MTÜ Liberaismi Akadeemia liikmete ühisel otsusel Aasta Liberaali tiitlit tänavu Vabaduse mõtte hoidja nimetamine.

Tallinn,